Lamba zivana betonarme boru çeşitleri anaekran3

Betonarme Boru

Betonarme boru diğer bütün rakip ürünlere göre daha güçlüdür. Başka ürünleri güçlendirmek için kullanılan bazı söylemler vardır; “ arkası iyice doldurulunca” veya “iki duvar çekilince” gibi fakat hem betonarme borunun hem de diğer ürünün üzerine alabilecekleri azami yük eşit bir şekilde konulduğunda, betonarme borunun bütünlüğünü diğer ürünler ezildikten sonra bile uzun süre koruduğu gözlenmiştir. Betonarme borunun gücü demek yerleştirmenize önce, sırasında ve sonrasında endişelenmenize gerek yok demektir.

Firmalar kendilerini tanıtırken en önemli özelliklerinden birinin az maliyetli üretim olduğunu söylerler fakat bütün sistemi düzgün yerleştirme maliyetini toplam maliyet değerlerinin içine katmazsanız, değerleri kesin olarak karşılaştırma imkanı bulamazsınız. Kolay taşınabilirlik genellikle yerleştirmedeki kolaylık ile karıştırılır. Yeterli direnç dağılımından emin olmak için sistemin düzgün dolgulanmasına ayrıca önem verilmelidir. Fazladan eklenen yükleme maliyeti, sistemin toplam maliyetini artırır.

Betonarme borular tamamlanmış halde gelir. Sistemin gücü yerleşiktir. Daha az yükleme maliyeti betonarme borunun diğer avantajları ile birleştiğinde daha üstün bir drenaj sistemi elde edilir.